Rozšířené menu


Dopravní informace

Víme, že den závodu není jen sváteční událostí, ale jsou to také drobné nepříjemnosti spojené s dopravními omezeními.

Na odkazu níže najdete změny v dopravě a dopravní omezení.

Dopravně informační leták

Mapa závodu ke stažení

 

BEZPLATNÁ DOPRAVNĚ-INFORMAČNÍ LINKA

K dispozici je vám také bezplatná dopravně-informační linka 800 165 102. Linka bude v provozu od pondělí 2. 4. do pátku 6. 4 od 9:00 do 18:00 hod.

V den závodu, tj. v sobotu 7. 4., od 8:00 do 14:00 jsou k dispozici obě bezplatné dopravně-informační linky: 800 165 102 a 800 100 991

V sobotu 1. 4. (v den závodu) Vám bude k dispozici bezplatná linka 800 165 102 a 800 100 991 od 8:00 do 14:00.

LOKALITY S OMEZENÍM PARKOVÁNÍ – 6. a 7. 4. 2018

Vozidla zaparkovaná v níže uvedených lokalitách budou z důvodu bezpečnosti závodu odtažena. Prosíme, přeparkujte své vozidlo a předejděte tak případným nepříjemnostem spojeným s odtahem.

ulice 17. listopadu

  • vpravo v úseku Na Rejdišti – kočárový vjezd budovy Rudolfina, od 6. 4. (10:00) do 7. 4. (18:00)
  • vpravo v úseku kočárový vjezd do Rudolfina po začátek řadicích pruhů, od 6. 4. (18:00) do 7. 4. (17:00)
  • vpravo ve směru k Pařížské v úseku Široká – Břehová dne, od 6. 4. (10:00) do 7. 4. (18:00)

Dvořákovo nábř.

  • vlevo v úseku Čechův most – Břehová, od 6. 4. (8:00) do 7. 4. (22:00)
  • vlevo v úseku Břehová – Na Rejdišti, od 6. 4. (17:00) do 7. 4. (18:00)

břehová

  • vlevo v úseku Dvořákovo nábřeží – 17. listopadu, 7. 4. (od 00:01 do 16:00)

Na Rejdišti

  • vlevo v celé délce 7. 4. (od 00:01 do 16:00)

nám. Jana Palacha

  • vpravo ve směru ke Karlovu mostu v celé délce od 6. 4. (18:00) do 7. 4. (17:00)
  • vpravo ve směru ke Křižovnické v úseku Mánesův most – Křižovnická od 6. 4. (18:00) do 7. 4. (17:00)
  • vpravo ve směru na Mánesův most (v úseku konec parkové zelené plochy – Mánesův most) od 6. 4. (18:00) do 7. 4. (17:00)

Křižovnická

  • vpravo ve směru ke Karlovu mostu v úseku nám. Jana Palacha – Platnéřská dne 7. 4. (od 00:01 do 15:00)

Kosárkovo nábřeží

  • dne 7. 4. (od 00:01 do 15:00)

U plovárny
• dne 7. 4. (od 00:01 do 15:00)

nábř. E. Beneše

  • (podjezd pod Čechovým mostem) – vpravo v celé délce, 7. 4. (od 00:01 do 15:00)

nábř. kpt. Jaroše

  • (podjezd pod Štefánikovým mostem) – vpravo v celé délce, 7. 4. (od 00:01 do 15:00)

  

MOŽNOSTI VJEZDU/VÝJEZDU V OBLASTI PRAHY 1 – 7. 4. 2018

Neomezený vjezd/výjezd po celou dobu závodu z/do těchto ulic:

Pařížská, Revoluční, Truhlářská, Konviktská, Betlémské náměstí, Jilská, Zlatá, Husova, Mariánské náměstí, Platnéřská, Maiselova, Jáchymova

oblast v okolí Kaprovy ulice

po dobu uzavírky Smetanova nábřeží a Křižovnické ulice

  • příjezd ulicemi Dlouhá, V Kolkovně, Široká, Žatecká
  • výjezd ulicemi Žatecká > Platnéřská > Maiselova > Jáchymova > Pařížská > Dlouhá > Masná > Rybná;

    (popř. Žatecká > Platnéřská > Maiselova > Jáchymova > Pařížská > Dlouhá > V Kolkovně > Široká > Elišky Krásnohorské > Bílkova > Dušní a vpravo na Dvořákovo nábřeží)

Valentinská – Od 00:01 do 15:00 obousměrný provoz!

Národní

  • ve směru Smetanovo nábřeží otevřeno do 9:30 hod.
  • ve směru most Legií otevřeno do 9:50 a následně po 11:40 hod.
  • ve směru Masarykovo nábřeží otevřeno do 9:50 a následně po 10:40 hod.

Oblast v okolí Petrského náměstí

  • mimo příjezdu od nábřeží bude do této oblasti vjezd neomezený (stejně platí i pro výjezd)

Oblast v okolí ulice Karolíny Světlé

  • od 9:45 do 10:45 příjezd možný pouze z Jungmannovy ulice a výjezd možný ulicemi Konviktská > Betlémské náměstí > Jilská > Zlatá > Husova > Mariánské náměstí > Platnéřská > Maiselova > Jáchymova > Pařížská > Dlouhá > Masná > Rybná
  • po 10:45 příjezd možný ulicí Divadelní z Masarykova nábřeží. Výjezd ulicí Konviktská > Betlémské náměstí > Na Perštýně > Národní > Masarykovo nábřeží

Příčné přejezdy

Přejet lze ve výjimečných případech a to POUZE NA POKYN Policie ČR v mezerách mezi běžci.

Jak postupovat v případě, že vaše vozidlo bylo odtaženo

Věříme, že takováto situace nenastane. Pokud by k odtahu vozidla došlo, na internetové stránce http://sshmp.cz zjistíte po zadání registrační značky, na jakém odtahovém parkovišti se nachází. Případně zavolejte na telefonní číslo Městské policie - Praha linka 156. Následně navštivte odtahové parkoviště a dále postupujte podle pokynů pracovníků Správy služeb hl. m. Prahy.

pozor! zákaz zastavení platí po celé trase závodu!

 

Nevíte si rady s objízdnou trasou?

Stáhněte si aplikaci Waze, která má o všech uzavírkách v den závodu přehled a povede Vás po nejméně frekventované trase, aby Vaše zdržení bylo co nejkratší. Více informací o aplikaci na www.waze.com/cs
nebo na Google Play a App Store.

 

ÚPLNÉ UZAVÍRKY ULIC V SOBOTU 7. 4. 2018

Dopravu bude řídit Policie ČR ve spolupráci s Městskou policií Praha. Od 9:30 do 13:00 budou postupně po trase závodu uzavírány ulice a křižovatky (níže uvedené časy jsou orientační, doporučujeme vyjet s dostatečnou časovou rezervou). Otevření uzavírek bude v co nejkratším čase.

Uzavírka ulic v lokalitě Prahy 1 
Uzavírka ulic pro IAD (individuální automobilová doprava) pro závod 1/2Maraton Praha v sobotu 7. dubna 2018 se vztahuje na ulice:

  • ulice 17. listopadu (v úseku nám. Jana Palacha – Pařížská) – od 0:01 do 16:00
  • Čechův most – od 9:30 do 13:00
  • Dvořákovo nábř. (od Čechova mostu po nám. Jana Palacha) – od 0:01 do 16:00
  • Jiráskovo náměstí – od 10:00 do 10:30
  • Kosárkovo nábřeží – od 10:20 do 13:00
  • Křižovnické náměstí – od 9:30 do 12:00
  • Křižovnická – od 9:30 do 12:00
  • Mánesův most – od 9:30 do 13:00
  • Masarykovo nábřeží – od 9:45 do 10:30
  • most Legií – od 10:00 do 11:30
  • náměstí Jana Palacha – od 10:00 do 13:10
  • nábřeží Edvarda Beneše – od 10:10 do 13:00
  • Smetanovo nábřeží – od 9:45 do 11:40
  • U Plovárny – od 10:10 – do 13:00
  • Těšnovský tunel, nábřeží Ludvíka Svobody, Dvořákovo nábřeží po Čechův most (všechny komunikace směr do centra) – od 10:30 do 13:00

Uzavírka ulic v lokalitě Prahy 2
Uzavírka ulic pro IAD (individuální automobilová doprava) pro závod 1/2Maraton Praha v sobotu 7. dubna 2018 se vztahuje na ulice:

  • Rašínovo náb. – od 9:40 do 11:00
  • Plavecká – od 9:40 do 11:00
  • Vyšehradská - od 9:40 do 11:00
  • Svobodova – od 9:40 do 11:00
  • Palackého most – od 9:40 do 11:10

Uzavírka ulic v lokalitě Prahy 5
Uzavírka ulic pro IAD (individuální automobilová doprava) pro závod 1/2Maraton Praha v sobotu 7. dubna 2018 se vztahuje na ulice:

  • Palackého most – od 9:40 do 11:10
  • Lidická od 9:50 do 11:10
  • Svornosti od 9:50 do 11:40
  • Strakonická od 9:55 do 11:40
  • Hořejší náb. od 9:45 do 12:00
  • Janáčkovo náb. od 9:55 do 12:10

Uzavírka ulic v lokalitě Prahy 7
Uzavírka ulic pro IAD (individuální automobilová doprava) pro závod 1/2Maraton Praha v sobotu 7. dubna 2018 se vztahuje na ulice:

  • U Plovárny od  10:00 do 13:00
  • Nábřeží Edvarda Beneše od 10:05 do 13:10
  • Nábřeží Kapitána Jaroše od 10:05 do 13:10
  • Bubenské náb. od 10:10 do 12:45
  • Jateční od 10:10 do 12:50
  • Jankovcova od 10:10 do 12:50
  • Komunardů od 10:10 do 12:45
  • Libeňský most (ve směru Palmovka) od 10:15 do 12:45

Uzavírka ulic v lokalitě Prahy 8
Uzavírka ulic pro IAD (individuální automobilová doprava) pro závod 1/2Maraton Praha v sobotu 7. dubna 2018 se vztahuje na ulice:

  • Štorchova od 10:15 do 12:45
  • Voctářova od 10:20 do 12:45
  • Rohanské nábřeží (ve směru do centra) od 10:10 do 13:10

 

BEZPLATNÁ DOPRAVNĚ-INFORMAČNÍ LINKA

Od pondělí 2. 4. do pátku 6. 4. (vždy od 9:00 do 18:00 hod) je vám k dispozici bezplatná dopravně-informační linka: 800 165 102

V den závodu, tj. v sobotu 7. 4., od 8:00 do 14:00 jsou k dispozici obě bezplatné dopravně-informační linky: 800 165 102 a 800 100 991

 

Výluka MHD

S ohledem na změny v povrchové dopravě doporučujeme v centru města využívat hlavně linek metra.
Informace o změnách MHD naleznete na
www.dpp.cz, nebo na na infolince Dopravního podniku hl. m. Prahy – tel. číslo 296 191 817.

 

NEVÍTE SI RADY S OBJÍZDNOU TRASOU?

Stáhněte si aplikaci WAZE, která má o všech uzavírkách v den závodu přehled a povede Vás po nejméně frekventované trase, aby Vaše zdržení bylo co nejkratší. Více informací o aplikaci na  a nebo na Google Play a App Store.




Oficiální partneři

  • dm
  • Unicredit bank
  • Kaufland
  • Gatorade
  • Hilton Hotels in Prague
  • České Dráhy
  • Czech Airlines
  • Prague Airport
  • Hainan Airlines

Oficiální mediální partneři

  • Česká televize
  • Seznam.cz
  • Radiožurnál
  • Forbes
  • Hospodářské noviny
  • Reportér
  • Deník

Mediální partneři

  • Run magazine
  • Newton Media
  • Railreklam
  • GfK Czech
  • Praha TV
  • Český rozhlas Junior
  • Behej.com
  • BezvaBěh
  • svetbehu
  • Impact Digital Media

Partneři

  • Hansgrohe
  • Meggle
  • Johnson & Johnson
  • Pedigree
  • Lavazza
  • Messenger
  • Ajeto
  • Ichnusa Botega Bistro
  • Čedok
  • Johnny Servis
  • Eltodo
  • Emspoma
  • Komwag
  • FG Forrest
  • Čechymen
  • PRE
  • DPP
  • IDC-softwarehouse
  • YVENTECH
  • Palestra
  • Záchraná služba
  • Výstaviště Praha
  • Incheba
  • Olive4u
  • Fithero
  • Ski a Bike Centrum Radotín
  • Národní muzeum
  • Clever Monitor
  • Spolchemie
  • Active Times
  • BeBalanced
  • Camic

Patroni

  • Praha
  • CzechTourism
  • MSMT
  • ČAS
  • Český olympijský výbor
  • Evropská komise
  • AIMS

Instituční partneři

  • Praha 1
  • Praha 2
  • Praha 4
  • Praha 5
  • Praha 7
  • Praha 8
  • Pražské Jaro
  • Prague City Tourism
  • Karlova Univerzita
  • FTVS