Přeskočit na obsah



Dopravní informace

Víme, že den závodu není jen sváteční událostí, ale jsou to také drobné nepříjemnosti spojené s dopravními omezeními.

Na odkazu níže najdete změny v dopravě a dopravní omezení.

Mapa závodu ke stažení

Dopravěinformační brožura

Změny v dopravě

K dispozici je vám také bezplatná dopravně-informační linka 800 165 102. Linka bude v provozu od pondělí 1. 5. do pátku 6. 5 od 9:00 do 18:00 hod.

V neděli 7. 5. (v den závodu) Vám bude k dispozici bezplatná linka 800 165 102 a 800 100 991 od 8:00 do 16:00.

NEVÍTE SI RADY S OBJÍZDNOU TRASOU?

Stáhněte si aplikaci WAZE, která má o všech uzavírkách v den závodu přehled a povede Vás po nejméně frekventované trase, aby Vaše zdržení bylo co nejkratší. Více informací o aplikaci na  a nebo na Google Play a App Store.

PŘEDPOKLÁDANÉ UZAVÍRKY ULIC V NEDĚLI 7. 5. 2017

Časy uzavírek jsou orientační a mohou se lišit podle aktuální situace.

 

Uzavírka ulic v lokalitě Prahy 1

Uzavírka ulic pro IAD (individuální automobilová doprava) pro závod Maraton Praha v neděli 7. května 2017 se vztahuje na ulice:

17. listopadu: 8:30 – 9:50

Celetná: 7:30 – 16:00

Čechův most: 8:45 – 9:50

Dvořákovo nábřeží v úseku nám. Curieových po nábř. Ludvíka Svobody: 8:45 – 16:00

Jiráskovo náměstí a Jiráskův most 9:25 – 11:45

Karlův most: 8:45 – 9:45

Klárov: 8:45 – 9:40

Kosárovo nábřeží: 8:30 – 15:00

Křížovnická: 9:00 - 14:45

Mánesův most: 8:30 – 15:00

Masarykovo nábř.: 9:20 – 11:50

Most Legií: 10:00 – 14:30

Mostecká: 8:45 – 9:45

Na Příkopě, 28. října, Národní: 9:15 – 11:50

náměstí Curieových: 8:45 – 16:00

Ovocný trh: 6:00 – 17:00

Pařížská: 8:00 – 17:15

Prašná brána: 9:25 – 11:30

Smetanovo nábřeží: 10:00 – 14:45

Staroměstské náměstí: 6:00 – 17:15

Těšnovský tunel, Nábřeží Ludvíka Svobody: 8:45 – 16:00

Tomášská: 8:30 – 9:45

Václavské náměstí – dolní část: 6:00 – 18:00

Valdštejnská: 8:30 – 9:45

 

Uzavírka ulic v lokalitě Prahy 2

Uzavírka ulic pro IAD (individuální automobilová doprava) pro závod Maraton Praha v neděli 7. května 2017 se vztahuje na ulice:

Palackého náměstí, Rašínovo nábřeží: 9:15 – 13:20

Svobodova, Na Slupi: 9:15 – 12:15

Ostrčilovo náměstí, Sekaninova, Jaromírova: 9:20 – 12:25

 

Uzavírka ulic v lokalitě Prahy 4

Uzavírka ulic pro IAD (individuální automobilová doprava) pro závod Maraton Praha v neděli 7. května 2017 se vztahuje na ulice:

Vyšehradský tunel: 9:30 – 13:15

Podolské nábřeží, oba směry po ulici Jeremenkova: 9:40 – 13:15

 

Uzavírka ulic v lokalitě Prahy 5

Uzavírka ulic pro IAD (individuální automobilová doprava) pro závod Maraton Praha v neděli 7. května 2017 se vztahuje na ulice:

Jiráskův most, Dienzenhoferovy sady: 9:25 – 11:45

Vltavská: 9:20 – 14:00

Nádražní (v úseku Lidická – Vltavská) 9:20 – 13:45

Zborovská: 9:20 – 12:00

Palackého most, Lidická: 9:20 – 13:45

Svornosti: 9:20 – 14:00

Strakonická, Hořejší nábřeží: 9:20 – 14:30

Nábřežní: 9:20 - 14:30

Janáčkovo nábřeží: 10:00 - 14:30

 

Uzavírka ulic v lokalitě Prahy 7

Uzavírka ulic pro IAD (individuální automobilová doprava) pro závod Maraton Praha v neděli 7. května 2017 se vztahuje na ulice:

Nábřeží Edvarda Beneše: 8:30 – 15:00

Nábřeží kapitána Jaroše, Bubenské nábřeží, Komunardů: 8:40 – 15:15

Jankovcova, Jateční: 8:50 – 15:30

 

Uzavírka ulic v lokalitě Prahy 8

Uzavírka ulic pro IAD (individuální automobilová doprava) pro závod Maraton Praha v neděli 7. května 2017 se vztahuje na ulice:

Libeňský most, Štorchova, Voctářova, Švábky: 9:00 – 15:35

Pobřežní, Rohanské nábřeží: 8:00 – 16:00

 

ZMĚNY V DOPRAVĚ

 

Z důvodu konání mezinárodního běžeckého závodu Volkswagen Maraton Praha 2017 dochází v neděli 7. května 2017 (přibližně od 8.45 hodin do 16.10 hodin) k následujícím změnám.

V centru města doporučujeme využívat linek metra, jejichž provoz bude v období přibližně od 7.00 do 16.00 hodin posílen.

 

Změny tras tramvajových linek

Od 8.45 do 9.30 hodin:

  • Linka číslo 1v úseku Strossmayerovo náměstí – Maniny je obousměrně odkloněna přes zastávku Nádraží Holešovice.
  • Linky číslo 2 a 18v úseku Národní divadlo – Malostranská jsou obousměrně odkloněny přes zastávku Újezd.
  • Linka číslo 12v úseku Strossmayerovo náměstí – Výstaviště Holešovice je obousměrně odkloněna přes zastávku Veletržní palác.
  • Linka číslo 14v úseku Vltavská – Maniny je obousměrně odkloněna přes zastávky Strossmayerovo náměstí, Výstaviště Holešovice a Ortenovo náměstí.
  • Linka číslo 15v úseku Malostranská – Dlouhá třída je obousměrně odkloněna přes zastávky Chotkovy sady, Sparta a Strossmayerovo náměstí.
  • Linka číslo 17v úseku Nábřeží Kapitána Jaroše – Jiráskovo náměstí je obousměrně odkloněna přes zastávky Náměstí Republiky, Václavské náměstí a Myslíkova.
  • Linka číslo 25v úseku Vltavská – Palmovka je obousměrně odkloněna přes zastávky Těšnov, Florenc, Urxova a Invalidovna.

 

Od 9:30 do 12:30 hodin:

Odklonové trasy linek číslo 1, 12, 15 a 25 jsou shodné s předchozím časovým úsekem.

  • Linka číslo 2ve směru od Sídliště Petřiny je ze zastávky Hradčanská odkloněna do obratiště Špejchar, kde je ukončena.
  • Linka číslo 3je rozdělena na dvě části: ve směru od Březiněveské je ze zastávky Karlovo náměstí odkloněna přes zastávky  P. Pavlova a Náměstí Bratří Synků do obratiště Vozovna Pankrác, kde je ukončena; ve směru od Nádraží Braník je zkrácena do obratiště Dvorce.
  • Linka číslo 5je rozdělena na dvě části: ze zastávky Lazarská je odkloněna přes zastávky Karlovo náměstí a I. P. Pavlova do obratiště Zvonařka, kde je ukončena; ve směru od Sídliště Barrandov je ze zastávky Anděl odkloněna po trase linky číslo 16 směr Kotlářka, kde je ukončena.
  • Linka číslo 7je rozdělena na dvě části: ve směru od Černokostelecké je ze zastávky Nádraží Vršovice odkloněna do zastávky Náměstí Bratří Synků (v ulici Na Zámecké), kde je ukončena; ve směru od Radlické je ze zastávky Anděl odkloněna po trase linky číslo 10 směr Sídliště Řepy, kde je ukončena.
  • Linka číslo 9je rozdělena na dvě části: ve směru od Sídliště Řepy je zkrácena do zastávky Újezd, dále pokračuje jako linka číslo 22 směr Vypich, respektive Bílá Hora; ve směru od Spojovací je zkrácena do zastávky Lazarská, dále pokračuje jako linka číslo 22 směr Nádraží Strašnice, respektive Nádraží Hostivař.
  • Linky číslo 10 a 16ve směru od Olšanských hřbitovů jsou ze zastávky Náměstí Míru odkloněny přes zastávky Bruselská, Otakarova a Koh-i-noor na Kubánské náměstí, kde jsou ukončeny.
  • Linka číslo 14je obousměrně odkloněna v úseku Náměstí Bratří Synků – Karlovo náměstí přes zastávku  P.  Pavlova a v úseku Vltavská – Maniny přes zastávky Strossmayerovo náměstí, Výstaviště Holešovice a Ortenovo náměstí.
  • Linka číslo 17je rozdělena na dvě části: ve směru od Vozovny Kobylisy, respektive Výstaviště Holešovice je ze zastávky Nábřeží Kapitána Jaroše odkloněna přes zastávku Náměstí Republiky do zastávky Bílá labuť, kde je ukončena; ve směru od Levského je zkrácena do obratiště Dvorce.
  • Linka číslo 18ve směru od Nádraží Podbaba je ze zastávky Hradčanská odkloněna do obratiště Špejchar, kde je ukončena.
  • Linka číslo 22je rozdělena na dvě části: ve směru od Bílé Hory, respektive Vypichu je zkrácena do zastávky Újezd, dále pokračuje jako linka číslo 9 směr Sídliště Řepy; ve směru od Nádraží Hostivař, respektive Nádraží Strašnice je ze zastávky Novoměstská radnice odkloněna do zastávky Lazarská, dále pokračuje jako linka číslo 9 směr Spojovací.

 

Od 12.30 do 13.30 hodin:

Odklonové trasy linek číslo 1, 2, 5, 7, 9, 12, 15, 17, 18, 22 a 25 jsou shodné s předchozím časovým úsekem (úseky).

  • Linka číslo 3je rozdělena na dvě části: ve směru od Březiněveské ze zastávky Moráň odkloněna přes zastávky Albertov a Náměstí Bratří Synků do obratiště Vozovna Pankrác, kde je ukončena; ve směru od Nádraží Braník je zkrácena do obratiště Dvorce.
  • Linky číslo 10 a 16ve směru od Olšanských hřbitovů jsou ze zastávky Moráň odkloněny přes zastávky Albertov, Otakarova a Koh-i-noor na Kubánské náměstí, kde jsou ukončeny.
  • Linka číslo 14v úseku Vltavská – Maniny je obousměrně odkloněna přes zastávky Strossmayerovo náměstí, Výstaviště Holešovice a Ortenovo náměstí.

 

Od 13.30 do 14.30 hodin:

Odklonové trasy linek číslo 1, 9, 12, 14, 15, 22 a 25 jsou shodné s předchozím časovým úsekem (úseky).

  • Linka číslo 2je rozdělena na dvě části: ve směru od Sídliště Petřiny je ze zastávky Hradčanská odkloněna do obratiště Špejchar, kde je ukončena; ve směru od Nádraží Braník je ze zastávky Palackého náměstí (na nábřeží) jednosměrně vedena přes zastávky Jiráskovo náměstí a Myslíkova do zastávky Karlovo náměstí a dále zpět do zastávky Nádraží Braník.
  • Linka číslo 17v úseku Nábřeží Kapitána Jaroše – Jiráskovo náměstí je obousměrně odkloněna přes zastávky Náměstí Republiky, Václavské náměstí a Myslíkova.
  • Linka číslo 18je rozdělena na dvě části: ve směru od Nádraží Podbaba je ze zastávky Hradčanská odkloněna do obratiště Špejchar, kde je ukončena; ve směru od Vozovny Pankrác je ze zastávky Albertov jednosměrně vedena přes zastávky Výtoň, Palackého náměstí (na nábřeží), Jiráskovo náměstí a Myslíkova do zastávky Karlovo náměstí a dále zpět do zastávky Vozovna Pankrác.

 

Od 14.30 do 14.50 hodin:

Odklonové trasy linek číslo 1, 12, 14, 15, 17 a 25 jsou shodné s předchozím časovým úsekem (úseky).

 

Od 14.50 do 16.10 hodin:

Linka číslo 17 v úseku Čechův most – Staroměstská je obousměrně odkloněna přes zastávku Malostranská.

Po celý den je přerušen provoz linek číslo 23 a 41.

 

Změny v zastávkách tramvají:

  • V době přibližně od 9.30 do 12.30 hodinje zřízena obousměrně zastávka  P. Pavlova na Tylově náměstí.
  • V době přibližně od 9.30 do 13.30 hodinje zřízena zastávka Dvorce v obratišti.
  • V době přibližně od 45 do 15.00 hodinje zřízena obousměrně zastávka Vltavská na předmostí Hlávkova mostu.

 

Náhradní autobusová doprava:

Od 9.30 do 13.30 hodin je v trase Dvorce – Poliklinika Budějovická – Budějovická – Dvorce zavedena náhradní autobusová doprava X3.

Zastávky linky X3:

  • Dvorce(nástupní, výstupní) – v Podolské ulici, v zastávkách linky číslo 124.
  • Dvorce(směr Budějovická) – v Jeremenkově ulici, v zastávce linky číslí 118.
  • Za Skalkou, Pod Pekařkou, Nové Podolí, Na Strži(v obou směrech) – v Jeremenkově ulici, v zastávkách linky číslo 118.
  • Ryšánka, Antala Staška, Poliklinika Budějovická(směr Budějovická) – v ulici Antala Staška, v zastávkách linky číslo 193 směr Šeberák.
  • Budějovická, Krčská(směr Dvorce) – v Olbrachtově ulici, v zastávkách linky číslo 118.

 

Změny tras autobusových linek:

  • Linka číslo 176v časovém období přibližně od 9.30 do 11.55 hodin je ve směru od Stadionu Strahov odkloněna ze zastávky Arbesovo náměstí do obratiště Na Knížecí.
  • Provoz linky číslo 192je v časovém období přibližně od 9.00 do 9.30 hodin přerušen.
  • Linka číslo 194není v provozu po celý den.
  • Linka číslo 207v časovém období přibližně od 8.45 do 16.00 hodin je vedena polookružně po trase Ohrada – Nemocnice Na Františku (v Klášterské ulici) – Ohrada.

Leták ke stažení



Rozšířené menu